Оновіть ваші налаштування Cookie щоб використовувати цю функцію.
Натисніть 'Дозволити усі' , або увімкніть лише 'Targeting Cookies'
Продовжуючи, ви погоджуєтеся з Політикою конфіденційності Авааз, яка пояснює як ми використовуємо і захищаємо ваші дані.
Зрозуміло

Допомога

Як просувати петицію

Показати свою петицію світу


Інтернет допомагає швидко донести петицію багатьом людям. Арифметика тут проста: більше людей знають про вашу петицію - більше підписантів. Нижче ми наводимо найкращі способи поширення петиції. Якщо ваші друзі бачитимуть петицію в багатьох місцях, вони з вищою ймовірністю її підпишуть. Тому задіюйте якомога більше з наведених способів, не концентруйтеся на одному.

ЕЛЕКТРОННА ПОШТА ВАШ КРАЩИЙ ДРУГ


Електронка - це найважливіший шлях залучення підписантів. Завдяки листам, Авааз роками здобував перемоги: найбільше підписів отримують петиції, отримані листом від знайомої людини. В електронному листі треба розповісти повну історію петиції, а не лише перші 140 символів. Якщо у вас є активна петиція, натисність тут, щоб ознайомитися з нашими порадами про пересилку петицій у листах.

СОЦМЕРЕЖІ РОЗГАНЯЮТЬ НОВИНИ


Розміщення у Facebook або Twitter може бути найпростішим способом розповісти про петицію багатьом знайомим. У випадку Twitter не забудьте відмітити в дописі людей, щоб мішень кампанії точно побачила допис. Також, згадайте тематичні та трендові хештеги, для охоплення людей зі спільними зацікавленостями. Ще, можете попросити поширити ваш твіт друга/подругу, в яких в 10 разів більше підписників, ніж у вас :).

РОЗПОЧНІТЬ ДИСКУСІЮ ОНЛАЙН


Писати про щось онлайн можна у різних місцях. Це може бути ваш блог чи допис у популярному блозі. В ньому можна розповісти навіть більше, ніж в електронному листі. Оскільки будь-хто, хто його читатиме, відкриватиме його не випадково. Тому уперед, наповніть текст особистими деталями, додавайте посилання, графіки і інші принади. Можливо, організація, членом якої ви є, має веб-сторінку? Спробуйте розмістити допис про петицію там. Трапилася на очі новина, пов'язана з темою петиції? Оцініть, чи є сенс в коментарях до новини дати посилання на петицію: читачі можуть перейти на сайт петиції, та й журналіст взнає про ваші зусилля..

ПРОДУКТИВНА ПРОКРАСТИНАЦІЯ


Ми усі читаємо статуси знайомих в чатах, типу Телеграму чи Вайберу. Додайте лінк на петицію і два слова про неї у ваш статус. Так ви допоможете знайомим, які замість роботи гортають статуси в чаті, зробити щось корисне.

ПОШУК ПРИХИЛЬНИКІВ НА ФОРУМАХ І У РОЗСИЛКАХ


Знайти зацікавлених у вашій проблемі - це один з викликів поширення петиції. Скористайтеся існуючими спільнотами, замість винаходити щось нове. Поміркуйте, чи ви знаєте списки розсилок, отримувачів яких петиція зацікавить (професійна спільнота, члени і прихильники громадської організацій, група спортсменів тощо). Часто, такі групи можна знайти у Viber чи Telegram. Або пошукайте в інтернеті релевантні розсилки і групи. Зверніть увагу на сайти-форуми, де люди обговорюють пов'язані з петицією теми. Навряд ви будете знайомі з усіма учасниками таких ресурсів, але це навіть краще: залучення незнайомих з вами особисто, але зацікавлених у вашій проблемі людей - важливий крок для зростання петиції.

... і, безумовно ...

ЗОСЕРЕДЬТЕСЯ НА ПЕТИЦІЇ!


Видатні ідеї не потребують просування. Це видається очевидним, але найкращий спосіб залучити максимум підписантів - створити потужну петицію! Ваш внесок у просування петиції важливий, але вибуховий ріст стається, коли незнайомі з вами люди поширюють петицію ЇХНІМИ мережами. Здавалось би, незначні зміни, такі як влучний заголовок, інтригуюче запрошення поширити, або вдале зображення допоможуть петиції швидше залучити людей.